Jak poprawnie wykonać peeling?

Czy wiedziałaś, że skóra jest największym ludzkim organem? Ma powierzchnię około 2 m². I jak tu o nią dbać? Na szczęście nie jest to takie męczące, jak ci się wydaje. Wystarczy, że zastosujesz odpowiednie kosmetyki, a twoja skóra będzie ci wdzięczna za tak doskonałą pielęgnację.

Mam dla ciebie kolejny niesamowity fakt dotyczący twojej skóry. W ciągu życia człowiek traci jej około 20 kg, a w ciągu godziny z powierzchni ciała ubywa około półtora miliona kawałeczków złuszczonego naskórka. Te mikroskopijne fragmenciki zbierają się dosłownie wszędzie. Są w porach skóry, na ubraniu, na ręczniku i gąbce kąpielowej. Pozostawione na powierzchni skóry mogą powodować podrażnienia. Dlatego tak ważne jest systematycznie robienie peelingu i wygładzanie powierzchni ciała. Sprawdź, jak zrobić to poprawnie.

Skóra ciała ludzkiego nieustannie się regeneruje. Na miejscu starych komórek pojawiają się nowe. Niestety, w niektórych miejscach skóra łuszczy się nierównomiernie, tworząc nierówności w postaci zgrubień lub przesuszonego naskórka, a nawet przebarwień. Aby skóra zachowała gładkość i właściwy koloryt, stosujmy peelingi. Zabieg oczyści i odżywi skórę, a także przygotuje ją do przyjęcia składników aktywnych zawartych w kosmetykach. Peeling usprawnia krążenie krwi, odblokowuje ujścia gruczołów łojowych, pomaga w walce z cellulitem. Skóra wygląda ładniej, młodziej, jest rozjaśniona i odświeżona. Nawet aplikacja samoopalacza jest o wiele łatwiejsza.

Najczęściej stosowanymi peelingami są: solny, cukrowy, kremowy (ze zmielonymi łupinkami orzecha) i żel peelingujący (zawiera syntetyczne mikrogranulki). Grubość drobinek ściernych powinna być dobrana do rodzaju skóry. Peelingu nie należy wykonywać wtedy, gdy na skórze widoczne są stany zapalne i podrażnienia, cierpimy na choroby wirusowe lub zapalenie żył. A jak poprawnie wykonać zabieg złuszczania naskórka? Najpierw ciało dokładnie myjemy i delikatnie osuszamy. Następnie kosmetykiem peelingującym masujemy skórę, zaczynając od stóp i dłoni. Stopniowo przesuwamy się w kierunku klatki piersiowej. Podczas zabiegu wykonujmy koliste ruchy. Skórę dokładnie spłukujemy i nawilżamy balsamem lub masłem kosmetycznym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *