Jak dbać o siebie? Kilka praktycznych porad.

Chyba już wszyscy o tym wiedzą. Będąc zadbaną, czujesz się o wiele pewniej i bardziej atrakcyjnie. W taki sam sposób jesteś postrzegana przez znajomych i ludzi zupełnie ci obcych. Ale co zrobić, żeby rzeczywiście tak było? Sprawdź, jak dbać o siebie.

Zacznij od dłoni i paznokci. To one w dużej mierze zdradzają twój wiek i to, w jaki sposób o siebie dbasz. Ponadto, poznając kogoś, podajesz mu dłoń. Pomyśl, czy chciałabyś poczuć szorstką skórę lub zobaczyć brzydko pomalowane paznokcie. Osoba, która właśnie ci się przedstawiła, też nie chciałaby doświadczyć takiego widoku. Dlatego dbaj o dłonie, paznokcie i skórki. Nie musisz nosić tzw. hybryd. Piękniej wyglądają naturalne i ładnie pomalowane pazurki. Pamiętaj także o odsuwaniu i nawilżaniu skórek. Użyj do tego drewnianego patyczka, kremu nawilżającego lub specjalnego preparatu. Manicure rób co najmniej co 10 dni. Stosuj lakier bazowy, który ochroni twoją płytkę paznokcia przed uszkodzeniami i odbarwieniami. Przydadzą ci się także dobrej jakości lakiery do paznokci, top coat, szklany pilniczek i polerka.

Dużo uwagi poświęć pielęgnacji włosów. Pamiętaj, aby były dokładnie rozczesane, nawilżone i ładnie obcięte. Oczywiście nie musisz mieć najmodniejszej fryzury. Dobierz taką, która pasuje do twojego kształtu twarzy i stylu ubierania się. A co zrobić, gdy przytrafił ci się bad hair day? Opatentuj jedno upięcie, które ukryje wszystkie mankamenty twojej fryzury i zakryje niesforne pasemka. Zainwestuj w dobre kosmetyki pielęgnacyjne i stylizujące. Stosuj olejki kosmetyczne, maseczki i ziołowe płukanki. Skórę głowy dokładnie oczyszczaj. Nie zaszkodzi jej także masaż.

A jak skompletować dobre kosmetyki do pielęgnacji skóry twarzy? I jakie produkty kolorowe wybrać do wykonania profesjonalnego lub korekcyjnego makijażu? Zanim to zrobisz, określ typ swojej cery. To do skórnych problemów, które cię trapią, dobierzesz odpowiednie preparaty. Pamiętaj, że niektóre kosmetyki, oprócz właściwości upiększających, mają także działanie lecznicze i pielęgnacyjne. I to właśnie te są najlepsze. Podobne zastosowanie mają produkty naturalne: zioła, owoce, warzywa, miód. Z nich także przygotujesz wysokiej jakości preparaty pielęgnacyjne.