Pękające naczynka krwionośne. Co zrobić, aby mieć ładną twarz i nogi?

Pękające naczynka na nogach i na twarzy są zmorą wielu kobiet. Odbierają pewność siebie, przeszkadzają w codziennym życiu i psują makijaż. Jak się z nimi rozprawić? Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna i laserowe zamykanie naczynek. Na czym polega ten zabieg?

Czerwone plamki i rumień, popularnie nazywane pajączkami, są oznaką cery naczynkowej. Problem ten dotyczy zarówno młodych dziewczyn, jak i dojrzałych kobiet. Do przyczyn pojawiania się tych niedoskonałości zaliczane są między innymi: geny, wrażliwa skóra, problemy hormonalne i krążeniowe, nadciśnienie tętnicze. Kondycję naczynek krwionośnych pogarszają także długie kąpiele słoneczne, noszenie butów na wysokich obcasach i siedzący tryb życia. Zmiany na skórze powstają latem lub zimą. Pod wpływem wysokiej lub niskiej temperatury naczynia włosowate rozszerzają się, ich przepuszczalność jest wyższa, a ścianki naczyń krwionośnych stają się cieńsze. Wszystko to zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia stanów zapalnych poprzez oddziaływanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Pękające naczynka krwionośne na twarzy mogą świadczyć o trądziku różowatym lub alergii. Te, które pojawiają się na nogach mogą być oznaką niedrożności żył i żylaków.

Jak radzić sobie z pękającymi naczynkami krwionośnymi na nogach i twarzy? Stosuj specjalne kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji cery wrażliwej i naczynkowej. Przydadzą się także kremy z witaminą K, C i P. Produkty te wzmacniają i uelastyczniają ścianki naczyń krwionośnych i ograniczają wrażliwość skóry. Pomogą również kosmetyki z zawartością kolagenu, rutyny, lipy, miłorzębu i arniki górskiej. Kuracja powinna trwać kilka miesięcy – tylko w taki sposób pozbędziesz się czerwonych pajączków.

Równie dobrym rozwiązaniem jest laserowe zamykanie naczynek. Zabieg pozwala trwale usunąć problem i poprawić wygląd skóry. Przeciwwskazaniami są: ciąża, cukrzyca, mocna opalenizna, przyjmowanie leków światłouczulających i przeciwzakrzepowych. Laserowe zamykanie naczynek najlepiej przeprowadzać podczas zimy lub wczesną wiosną. Popękane naczynka na nogach usuwa się po wykonaniu badania dopplerowskiego. W trakcie terapii używa się lasera pulsującego barwnikowego lub metody zwanej skleroterapią. Ta ostatnia polega na wstrzykiwaniu w zmienione chorobowo miejsca substancji, która oddziałuje na wzmocnienie ścianek naczyń krwionośnych. Efekty zauważalne są po kilku dniach.