Makijaż rzęs. 6 błędów, które najczęściej popełniamy

O piękne rzęsy trzeba zawalczyć, bo mało jest kobiet, które natura obdarzyła idealnie podkreślonym spojrzeniem. Pomóc może makijaż. O ile nie popełniamy jednego z tych 6 najczęstszych błędów.

Sprawdź, czy wiesz, jak poprawnie zrobić makijaż rzęs, aby im nie zaszkodzić, nie spowodować wypadania i ochronić przed zniszczeniem.

Błędy w makijażu, które możesz popełniać:

1. Podkręcanie zalotką wytuszowanych rzęs

Zalotka sama w sobie jest narzędziem wzbudzającym mieszane uczucia, bo służy do formowania rzęs przez ich ściskanie. Dlatego osoby o naturalnie cienkich i słabych rzęsach mogą używać jej tylko na specjalne okazje. Łatwo można sobie zrobić nią krzywdę, jeśli użyjemy jej niewłaściwie, np. na pomalowane tuszem rzęsy. Pierwsza zasada mówi, że trzeba jej używać przed tuszowaniem rzęs, bo każda warstwa maskary sprawia, że stają się kruche i podatne na łamanie.

2. Chodzenie spać w makijażu

Najczęstsze, mimo że najpoważniejsze, przewinienie to brak demakijażu przed snem. Z braku czasu, zmęczenia lub lenistwa kładziemy się spać w makijażu, nie oczyszczając wcześniej twarzy i oczu albo robiąc to niedokładnie. Zasychająca przez noc maskara tworzy na rzęsach warstwę, która sprawia, że stają się bardziej łamliwe i podatne na uszkodzenia. Do tego mają utrudnioną regenerację, podobne jak skóra twarzy, także ta bezpośrednio w okolicy oczu.

3. Brak codziennej pielęgnacji rzęs

Jakie znaczenie w makijażu ma kondycja rzęs? Wbrew pozorom naprawdę bardzo duże. Tylko mocne, elastyczne i grube rzęsy będą wyglądały dobrze po pomalowaniu. Nawet najlepsza maskara nie pomoże, jeżeli stan naszych rzęs nie jest dobry. Dlatego bardzo dużym błędem jest pomijanie pielęgnacji. Wystarczy stosować odżywki do rzęs, które uzupełniają niedobory składników odżywczych. Dzięki nim rzęsy szybciej się regenerują, są pełne witalności i rosną szybciej.

4. Za częste używanie maskar wodoodpornych

Kosmetyki wodoodporne to zbawienie dla wielu kobiet, które mają problem z łzawiącymi oczami. Niestety składniki, które tworzą na rzęsach warstwę hydrofobową, nie są nam obojętne i mogą szkodzić rzęsom. Do tego wodoodporne tusze do rzęs się bardzo trudne do zmycia, wymagają silnego płynu do demakijażu i intensywnego pocierania oczu wacikiem, a to również niszczy rzęsy. Warto zostawić wodoodporne tusze na naprawdę specjalne okazje i znaleźć taką maskarę, która będzie bardzo trwała, mimo że nie wodoodporna.

5. Używanie nieświeżego tuszu

Tusz do rzęs, jak każdy inny kosmetyk, ma swój określony termin przydatności. Po tym czasie traci swoje właściwości i może malować znacznie gorzej, a w niektórych przypadkach nawet szkodzić rzęsom. Jak długo można stosować tusz do rzęs? Większość maskar nadaje się do użycia przez 3 miesiące, choć niektóre, lepsze produkty można stosować nawet do 6 miesięcy. Po tym czasie tusz do rzęs może sklejać rzęsy i tworzyć grudki, przez co makijaż będzie mniej efektowny.

6. Zero delikatności wobec rzęs

Budzisz się rano i przecierasz oczy rękami? Masz manię dotykania i pocierania oczu np. w sytuacjach stresowych? Kiedy wycierasz twarz ręcznikiem, pocierasz również oczy? To wszystko oznacza, że nie jesteś delikatna dla swoich rzęs. Warto pamiętać, że nasze rzęsy to naprawdę bardzo cienkie i słabe włoski, które łatwo zniszczyć, połamać, a nawet wyrwać. Warto pamiętać o tym, żeby okolice oczu traktować delikatnie podczas codziennych rytuałów pielęgnacyjnych, makijażu, a także wielu innych codziennych czynności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *