Nawilżamy skórę na lato. Jak robić to poprawnie i jakich kosmetyków używać

O nawilżaniu skóry powinnyśmy pamiętać przez cały rok. Jednak inne zasady nawadniania będą obowiązywały zimą, a inne latem. Sprawdź, jak zadbać o skórę w ciepłe i słoneczne dni i jakich kosmetyków używać.

Kiedy zacząć nawilżać?

Jeżeli widzisz, że twoja skóra łuszczy się, jest podrażniona i zaczerwieniona, a stosowane przez ciebie kosmetyki nie działają tak, jak powinny, to najwyższy czas pomyśleć o profesjonalnym nawilżaniu. Co więcej nawadnianie skóry zapobiegnie przedwczesnemu starzeniu się i ochroni przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Skuteczne nawilżanie

Polega na dostarczaniu skórze substancji nawadniających zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Najważniejszą rolę odgrywają tu kosmetyki z odpowiednimi składnikami. Równie ważna jest dieta, w tym spożywanie około 1,5 litra wody w ciągu dnia. Tylko taka pielęgnacja przyniesie zadowalajcie efekty w postaci zdrowej i pięknej skóry.

Najlepsze kosmetyki to…

…takie, które wspomagają procesy wiążące w skórze odpowiednią ilość wody. Mogą mieć różnorodną formułę: począwszy od masek, przez sera i koktajle, a skończywszy na tradycyjnych kremach. Składniki, które powinny zawierać, to: mocznik, ekstrakty z alg, aminokwasy, witaminy A i E, kwas mlekowy, aloes, masło Shea, ceramidy i oleje roślinne (migdałowy, z wiesiołka, z awokado).

Zatrzymaj nawilżenie

Jak szybko twoja skóra staje się sucha i ściągnięta, pomimo tego że regularnie ją nawilżasz? Jeżeli masz taki problem, to powinnaś ograniczyć czynniki, które przyczyniają się do wysuszenia skóry. Należą do nich: częste i długie opalanie się, gorące powietrze, detergenty, niewłaściwa pielęgnacja, zaburzenia hormonalne. Te czynniki uszkadzają barierę hydrolipidową, która nie jest w stanie utrzymać odpowiedniego nawilżania skóry.

Zabiegi w gabinecie kosmetycznym

Aby poprawić nawilżenie skóry, idź do gabinetu kosmetycznego. W ofercie jest mnóstwo zabiegów, które poprawią jej wygląd i kondycję. To między innymi zabieg z kwasem hialuronowym, sonoforeza, mikrodermabrazja i mezoterapia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *