Z serii fakty i mity: jak pielęgnować skórę twarzy?

O pielęgnacji skóry twarzy krąży wiele opowieści. Niektóre z nich są prawdziwe, inne zmyślone, a pozostałe zawierają tylko ziarnko prawdy. W co i komu wierzyć? Poznaj fakty i mity o pielęgnacji skóry twarzy i przekonaj się, jaka jest prawda!

Czy zawsze dobierasz krem do swojego wieku?

Jeżeli tak, to po przeczytaniu tego zdania zmienisz swoje przyzwyczajenia. Dlaczego? Wiek skóry i wiek biologiczny to dwie różne sprawy. Kondycja skóry uzależniona jest od trybu naszego życia. Zdarza się, że młoda skóra wymaga dogłębnej odbudowy, ponieważ narażona jest na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych lub została zniszczona stosowaniem używek, takich jak papierosy i alkohol. Jest też i tak, że skóra dojrzała (oprócz pielęgnacji przeciwzmarszczkowej) nie potrzebuje specjalistycznej regeneracji. Zatem, kosmetyki powinno dobierać się do potrzeb skóry i tego, jak radzi sobie z wyzwaniami pogodowymi i naszymi przyzwyczajeniami.

Uważasz, że młodej skóry nie trzeba chronić przed słońcem i zmarszczkami?

Niestety wiele dziewczyn popełnia ten błąd. Stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym jest konieczne zarówno latem, jak i zimą. Zmieniaj jedynie wielkość faktora: w gorące dni wybierz ten najwyższy, SPF 50, a zimą postaw na kosmetyki z ochroną SPF 20. Nie zapomnij o kremach pod oczy i przeciwzmarszczkowych. Taki rodzaj pielęgnacji powinnaś zastosować około 25 lub 30 roku życia. Im wcześniej zaczniesz dbać o swoją skórę, tym dłużej zachowa młodzieńczy wygląd.

Ty też masz problemy z pielęgnacją skóry trądzikowej i tłustej?

Po pierwsze, nie wierz tym, którzy twierdzą, że cera taka nie wymaga nawilżania, a niedoskonałości można pokonać tylko za pomocą produktów antybakteryjnych. A po drugie, zmień swój system pielęgnacji i wypróbuj nowe kosmetyki. Skórę tłustą lub mieszaną systematycznie nawilżaj. W ten sposób uregulujesz pracę gruczołów łojowych i ograniczysz do minimum wydzielanie sebum. Do pielęgnacji skóry skłonnej do powstawania trądziku zastosuj kosmetyki dedykowane skórze wrażliwej. Dlaczego? Produkty do skóry trądzikowej zawierają alkohol lub inne substancje wysuszające. Składniki takie przesuszają skórę, prowadzą do wydzielania większych ilości łoju i powstawania nowych zmian trądzikowych. Kosmetyki do skóry wrażliwej natomiast łagodzą podrażnienia, nawilżają i delikatnie złuszczają naskórek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *