10 rzeczy, o których musisz wiedzieć przed profesjonalnymi zabiegami kosmetycznymi

Zabieg medycyny estetycznej jest naszym świadomym wyborem. Decydujemy się na niego, płacimy za usługę, wybieramy salon, odpowiednią osobę i… często nie myślimy o tym, co kryje się pod nazwą „zabieg” i czy my powinniśmy spełniać jakieś wymogi, aby przebiegł on sprawnie i zakończył się sukcesem. Co sami możemy zrobić, aby uzyskać najlepsze efekty?

Dekalog dla osób korzystających z zabiegów kosmetycznych…
… czyli 10 ważnych rzeczy o których powinnaś wiedzieć przed wizytą w salonie
  1. Doświadczenie i kompetencje osoby wykonującej zabieg kosmetyczny to najważniejsza sprawa, która decyduje o jego jakości, bezpieczeństwie i powodzeniu. Korzystaj wyłącznie z renomowanych salonów, z wykwalifikowanym personelem. Masz możliwość ( a nawet prawo) zapytać daną osobę o jej doświadczenie, szkolenia, kwalifikacje.
  2. Podczas pierwszej wizyty i rozmowy z kosmetyczką nigdy nie zatajaj ważnych informacji na temat stanu twojego zdrowia. Opowiedz o zażywanych lekach i nawet drobnych przypadłościach. Nie bój się pytać o wszystko i wykonaj zlecone badania, jeśli zajdzie taka potrzeba.
  3. Nie bój się mówić bez krępacji o swoich oczekiwaniach, poproś o przedstawienie kilku alternatywnych pomysłów na zbieg, oraz o szczegółowe ich omówienie. Możesz również poprosić o długoterminowy plan pielęgnacji – indywidualnie dostosowany do twoich potrzeb.
  4. Zapytaj o dokładny koszt zabiegu i całej terapii lub pielęgnacji związanej z nim. Upewnij się, ze otrzymasz rachunek i pamiętaj, że jakość zabiegu nie zależy od promocji czy zabiegów wykonywanych „okazyjnie” lub „sporadycznie”, ale od wykwalifikowanego personelu i jakości używanego sprzętu.
  5. Bądź świadoma konsekwencji wynikających z podpisywania wszystkich dokumentów związanych z zabiegiem, zapoznaj się z ich treścią, zanim złożysz podpis pod Zgodą na Wykonanie Zabiegu – ten dokument może wyglądać całkiem inaczej i mieć inne wymogi w każdym salonie.
  6. Poproś o dokładny opis przebiegu zabiegu, pytaj o konsekwencje z nim związane. Możesz również poprosić o przedstawienie certyfikatów urządzeń, za pomocą których specjalista wykona ów zabieg.
  7. Dobry zakład poznaje się nie tylko po certyfikatach. Sprawdź, jak prezentuje się wybrany przez cienie salon. Czy jest schludny i czysty? Czy jego higiena cie zadowala? Jeśli nie-zrezygnuj i poszukaj innego salonu. Nigdy nie zgadzaj się tez na zabieg w miejscu do tego nieprzystosowanym
  8. Miej świadomość, że na efekty wielu wykonywanych zabiegów trzeba poczekać – nie przerywaj tych, które wymagają kilku regularnych wizyt i stosuj się do zaleceń pozabiegowych.
  9. Upewnij się, ze w razie wszelkich wątpliwości po wykonanym zabiegu będziesz mieć ułatwiony kontakt z lekarzem. Jest to również niezmiernie ważne w przypadku powikłań po zabiegu, lub wystąpieniu niepożądanych efektów.
  10. Nigdy nie wykonuj kilku zabiegów w jednym czasie, zwłaszcza u innych lekarzy, a także nie zatajaj tej informacji. Pamiętaj tez, ze zawsze możesz poprosić o wydanie dokumentacji medycznej dotyczącej przeprowadzonej terapii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *