Cała prawda o kwasach kosmetycznych

Kwasy kosmetyczne są coraz chętnej używane przez kobiety w pielęgnacji cery. Można stosować je w domu, można także poddać się kuracji kwasami w salonie kosmetycznym. Sprawdź, jak bezpiecznie stosować te substancje i jakie mają właściwości.

Kwasy dzielimy na dwie grupy: alfa-hydroksylowe (AHA) i beta-hydroksylowe (BHA). Do pierwszej grupy zalicza się miedzy innymi: kwas glikolowy, kwas mlekowy, kwas migdałowy. W drugiej grupie znajdziemy kwasy salicylowy i kwas kaprylowy. Kwasy alfa-hydroksylowe odpowiedzialne są za usuwanie powierzchniowych zanieczyszczeń naskórka, wygładzanie małych zmarszczek i rozjaśnianie przebarwień. Przyspieszają gojenie się drobnych ran, pomagają w walce z trądzikiem, odnawiają połączenia międzykomórkowe i powodują produkcję kolagenu. Najbardziej popularnym kwasem AHA jest kwas glikolowy. Substancję tę powszechnie stosuje się w gabinetach medycyny estetycznej, a także jako składnik kosmetyków pielęgnacyjnych przeznaczonych do domowego użytku. Kwasy beta-hydroksylowe natomiast działają w głębszych warstwach skóry. W związku z tym bardzo skutecznie redukują problemy skórne. Mogą okazać się pomocne przy leczeniu trądziku, rozjaśnianiu dużych i ciemnych blizn, niwelowaniu głębokich zmarszczek i dogłębnym oczyszczaniu skóry twarzy. Jeżeli pierwszy raz korzystasz z kwasów kosmetycznych, zacznij od małych stężeń. W salonie kosmetycznym możesz poprosić o zabieg z zastosowaniem produktu o stężeniu kilkunastoprocentowym.

Czy wiedziałaś, że kwasy AHA i BHA uwrażliwiają skórę na działanie promieni słonecznych? Oznacza to, iż przebarwienia i zmarszczki mogą stać się bardziej widoczne; mogą powstawać także nowe niedoskonałości. Dlatego podczas kuracji kwasami tak ważne jest stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym. Nie należy także używać peelingów drobnoziarnistych, które mogłyby podrażnić skórę twarzy. W trakcie zabiegów z kwasami korzystaj z kremów nawilżających o właściwościach hipoalergicznych. Jeżeli prawidłowo zadbasz o swoją buzię, a kwasy AHA i BHA zaczną działać, zobaczysz ogromną poprawę kondycji skóry. Z całą pewnością będziesz zadowolona.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *