Peeling enzymatyczny – czy warto go robić i dlaczego?

Peeling enzymatyczny to doskonała opcja dla osób ceniących sobie naturalną, delikatną dla skóry pielęgnację, która jednocześnie zapewnia efekt oczyszczenia i pełnego nawilżenia. W codziennym życiu często sięgamy po szkodliwe chemiczne kosmetyki. Czyszczenie peelingiem enzymatycznym dokładnie usuwa martwy naskórek, dzięki czemu skóra staje się gładka i odżywiona.

To interesujący i orzeźwiający zarazem zabieg, który przypadnie do gustu nawet cerze naczynkowej. To dobre rozwiązanie dla wrażliwej, skłonnej do podrażnień cery. Precyzyjnie oczyszcza skórę, sprawiając, że staje się jedwabiście miękka. Nie powoduje podrażnień i zmniejsza widoczność porów. Chcesz dowiedzieć się więcej?

Dlaczego warto stosować peeling enzymatyczny?

Peeling enzymatyczny jest szalenie istotny, ponieważ zalegająca warstwa martwego naskórka jest przyczyną wielu stanów zapalnych. A przecież gładka, młoda skóra to marzenie każdej kobiety. Często wydaje nam się, że wystarczy użyć kremu czy toniku, a będziemy olśniewać promienistym wyglądem. Nic bardziej mylnego! Złuszczanie naskórka jest jednym z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych. W dodatku wykonujemy je samodzielnie w domu. To przepis na piękną, promienną cerę bez podrażnień.

To najbardziej naturalny i jednocześnie najefektywniejszy sposób na pozbycie się zrogowaciałej warstwy skóry. Dzięki wspaniałym właściwościom oczyszcza i odbudowuje wiązania podskórne. To uczta dla skóry i jej odnowy. Nawet najbardziej wrażliwa skóra może być poddawana zabiegom złuszczającym – gwarantują to peelingi enzymatyczne.

Co to jest peeling enzymatyczny?

Peeling enzymatyczny to najbardziej delikatna forma złuszczania martwego naskórka. To rozwiązanie dla osób o wrażliwej cerze. Nie ma tu ścierających drobinek, które mogą podrażnić skórę naczynkową i delikatną. Sprawdzi się świetnie u osób, które walczą z trądzikiem. Nie roznosi bakterii, lecz dokładnie oczyszcza skórę. Chcesz szybko osiągnąć wymarzone efekty? Nie ma tak łatwo. Musisz być cierpliwa i systematyczna. Rób peeling regularnie raz w tygodniu, a po pewnym czasie zauważysz dużą poprawę. Nie będzie z tym problemu, ponieważ taki zabieg możesz wykonać samodzielnie w domu. Nie musisz chodzić do kosmetyczki i wydawać fortuny. To gęsta pasta, krem lub żel zawierający specjalne enzymy. Jak to działa? Wspomniane enzymy rozpuszczają zrogowaciały naskórek, dzięki czemu skóra jest gładka i promienna.

Domowy peeling enzymatyczny

Peelingi wykonywane tylko w salonach kosmetycznych to zamierzchłe czasy. Teraz możesz wykonać je w domu. To roślinne i owocowe enzymy/substancje, które niczym kwasy rozpuszczają martwy naskórek. Pamiętaj, aby peeling nakładać tylko na wilgotną twarz. Dlaczego? Ponieważ enzymy aktywują się podczas kontaktu z wodą. Działanie peelingu enzymatycznego może wzbogacać np. kwas mlekowy.

Zalety peelingu enzymatycznego

  • dogłębnie oczyszczona skóra,
  • brak podrażnień,
  • mniej zaskórników i wągrów,
  • domknięte pory i ich zmniejszona widoczność,
  • ujednolicony koloryt,
  • nawilżona, wygładzona skóra,
  • przygotowanie na dalsze zabiegi pielęgnacyjne.

Jak stosować peeling enzymatyczny?

To szalenie proste! Najpierw wykonaj bardzo dokładny demakijaż (nic nie może zostać!). Następnie umyj twarz swoim ulubionym żelem lub myjącą pianką. Rozprowadź peeling na całej twarzy, wykonując delikatne, koliste ruchy zwilżonymi dłońmi. Peeling zamieni się w lekki krem, który świetnie oczyści skórę. Po wykonaniu peelingu możesz wzbogacić swoją pielęgnację, nakładając maseczkę lub od razu tonik, serum i krem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *