Do ostatniej kropelki – czyli jak maksymalnie wykorzystać kosmetyki?

Tusz do rzęs na wykończeniu? Krem do rąk ani podkład nie dadzą się wycisnąć? Pomadka nie daje się już nałożyć na usta? To, prawda, ze uwielbiamy nasze kosmetyki. Tych najlepszych zawsze nam szkoda, ponieważ najszybciej się zużywają. Czy wiesz, jak wykorzystać je do samego końca, aby cieszyć się nimi dłużej? Podpowiadamy jak stać się mistrzynią ekonomii w dziedzinie eksploatowania kosmetyków.

Przetnij tubę!

Krem do rąk, podkład czy odżywka zamknięta w tubie często nie daje się już wycisnąć mimo iż u samego jej ujścia gromadzi się jeszcze sporo kosmetyku. Wystarczy jednak, że przetniesz tubkę i w ten sposób jeszcze przez jakiś czas będziesz mogła cieszyć się ulubionym kosmetykiem. Odciętą części tuby możesz nałożyć na siebie – dzięki temu kosmetyk nie wyschnie.

Stwórz własny beauty balm

Jeśli kończy Ci się podkład, a jego pozostałości zalegają na dnie buteleczki i nie dadzą się już wycisnąć za pomocą pompki – dodaj do niego odrobinę kremu nawilżającego. W ten sposób stworzysz lżejszą, pielęgnacyjną wersję swojego podkładu.

Depiluj na odżywkę do włosów

Zdarza się, że krem do depilacji się kończy, a Ty nie chcesz golić nóg na tradycyjne mydło (popieramy, nikt nie lubi mieć zapalenia mieszków włosowych). Jest ta to rada: wystarczy, że do golenia użyjesz po prostu odżywki do włosów. Nałóż cienką warstwę na skórze i rozpocznij depilację. Odżywka zmiękczy włoski i zadba o skórę oraz sprawi, że golarka z gładko będzie się przesuwała po skórze.

Pomadka w palecie

Kończy Ci się pomadka i nie da się już pomalować nią ust, ponieważ wysuwany gwint rysuje po ustach, a kolor się nie nanosi? Możesz stworzyć własną paletę pomadek: jeśli masz stary pojemniczek po cieniu lub maleńkie słoiczki po kremie do oczu – wydobądź pomadkę szpatułką i umieść w pojemniki. Dobrym pomysłem jest zachowanie starej, pustej palety do makijażu – maleńkie kasetki posłużą jako pojemniczki do przechowywania pomadek – nie tylko jednej, ale kilku, które są na wykończeniu.

Szampon do ostatniej kropli

Jeśli Twój szampon jest gęsty i zamknięty w butelce, z której resztki już nie chcą wypłynąć – dolej do niego odrobinę wody. Rozrzedzony kosmetyk z łatwością wypłynie z butelki i o wiele łatwiej rozprowadzi się na włosach. Podobnie możesz zrobić z balsamem do włosów – pamiętaj jedynie, aby wody nie było zbyt dużo i aby nie rozwodnić za bardzo kosmetyku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *